Forum Bałtycka Zatoka Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Abracadabra, kl śl

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Bałtycka Zatoka Strona Główna -> Wiecznie Zielone Pastwiska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paloma
Jam Instruktor!



Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 139
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 11:40, 15 Paź 2011    Temat postu: Abracadabra, kl śl



Imię: Abracadabra
Zdrobnienia: Dab, Abra, Ab
Wiek rysualny: 27 lat
Urodzony realnie (kiedy powstał pierwszy rysunek): -
Rasa: śląska
Rasa przodków: śląska
Uszlachetnienie: -
Rodzice:
+ matka: [link widoczny dla zalogowanych]
+ ojciec matki: Chanel nwrt
+ ojciec: [link widoczny dla zalogowanych]
Kraj pochodzenia: Polska
Nr paszportu: -
Bonitacja: -
+ ocena łączna: -
Wymiary:
+ wzrost: 158 cm
+ objętość klatki piersiowej: 190 cm
+ obwód nadpęcia: 22,5 cm
+ waga: 680 kg
+ typ: starszy, cięższy
Przebyte kontuzje: przeciążenie prawej zadniej nogi, odbicie lewej przedniej nogi, krótkotrwałe kulawizny spowodowane uderzeniem się klaczki w nogę
Aktualna kondycja: dobra
Przebyte choroby: influenza
Aktualny stan zdrowia: dobry
Predyspozycje: powożenie, ujeżdżenie
Docelowe umiejętności: powożenie (kat. A, B i C), ujeżdżenie P
Obecne umiejętności: powożenie (kat. A, B i C), ujeżdżenie L
OPIS:
Rodzice: Klacz wywodzi się od dwóch wyśmienitych koni śląskich, ogiera *Herkules i klaczy ***Atena. Klacz ***Atena była pierwszą w Rysualu klaczą rasy śląskiej. Szybko zdobyła popularność, pokazując wysoką klasę na zawodach, w których często uczestniczyła z powodzeniem. Dla ludzi uroczy Misiek, na zawodach pewna siebie i bojowa klacz, w hodowli dobra matka. Dała małą ilość potomstwa, jednak dobrej jakości. Może o tym świadczyć choćby klacz *Nimika (po ***Wezuwiuszu). ***Atena startowała z powodzeniem w skokach, ujeżdżeniu, rajdach a także wkkw, wygrywając konkursy rangi P. W 2008 roku klacz zdobyła Mistrzostwo Rysuala w ujeżdżeniu P!
Ojciec Abracadabry to wyśmienity ogier *Herkules, pierwszy rysualny ogier rasy śląskiej. Ogier zaznaczył się dobrze w hodowli (głównie kojarzony z klaczą ***Atena), choć głównie używany był w sporcie. Doskonale sprawdził się w konkursach ujeżdżenia (dochodząc do klasy P) a także wygrywając z przewagą liczne konkursy powożenia.
Rodzice Abracadabry szybko stały się rozpoznawalne w Rysualu, głównie za sprawą udanych startów w swych dyscyplinach, gdzie dominowały nad innymi końmi.
Charakter: Klacz charakteryzuje się przede wszystkim typową dla swojej rasy łagodnością, przyjacielskością i sympatycznym nastawieniem zarówno do ludzi, koni jak i całego świata. Klacz budząca z budowy respekt, jest tak na prawdę uroczym ciekawskim miśkiem z łagodnym charakterem i wielkim serduchem. Szybko przywiązuje się do właściciela i zaprzyjaźnia się z nim. Potrafi nawet na padoku chodzić za nim i nie opuszczać na krok, co bywa męczące. Dab jest odważna i niemiłosiernie ciekawska co nieraz doprowadza mnie i inne konie do szału. Jednak pomaga to bardzo w nauce różnych rzeczy. Dzięki temu klaczka uczy się błyskawicznie i przede wszystkim chętnie. Jak przystało na ślązaka jest chętna do współpracy z człowiekiem i chętnie okazuje to zarówno przy nauce jak i przy startach. Ta potężna oaza spokoju i dobroci stojąca na czterech nogach jest bardzo zahartowanym i ambitnym zawodnikiem. Jest koniem o niemal stalowej wytrzymałości i ogromnej sile walki. Potrafi dać z siebie wszystko, wygrać z impetem nawet za cenę wydania z siebie siódmych potów. Jak wspomniałam wcześniej klacz jest oazą spokoju. Nie przeszkadzają jej zaczepki ogierów, ani padokowe wariacjie Redeem.
Mimo tak łagodnego usposobienia to ona pełni w tym małym stadzie rolę dominującą. Czują do niej respekt zarówno ogiery jak i szalona klacz z adhd - Redeem. Abra potrafi pokazać kły czy dziabnąć natrętnego konia, choć poważnej krzywdy nigdy nie zrobi.
Młode lata: Klacz została wyhodowana w dawnej WSR Pegaz (obecnie Bałtycka Zatoka) z głównych koni hodowlanych. Po odstawieniu od matki klacz została podarowana w ręce mojego wujka, który się nią opiekował dobrze i godnie. Klacz godzinami padokowała wśród innych koni, przebywała wśród dzieci a także pracowała. Zajeżdżona i zaprzęgnięta została w wieku 4 lat. Głównie chodziła pod wujkiem i kuzynostwem, a także ciągnęła zaprzęg. Była ich koniem do małej rekreacji, nie do sportu. Niestety wuja ze względu na stan zdrowia redukował ilość koni i nie chcąc jej sprzedawać - oddał w moje ręce.
Eksterier: Klacz jest ślązakiem w starym typie. Cechuje ją harmonijna budowa ciała o ciężkiej, dużej głowie. Głowa o profilu garbonosym, choć niezbyt mocnym. Szyja klaczy jest mocna, wysoko osadzona i długa. Buduje to klaczy potężny i silny wizerunek. Słabo zaznaczony kłąb z mocnym tułowiem i grzbietem. Zad jest lekko skośny, muskularny i szeroki - stanowi "siłę napędową" i nadaje klaczy energicznego chodu. Klatka piersiowa klaczy jest szeroka i głęboka, łopatki świetnie umięśnione, długie i ukośne. Taka budowa klaczy doskonale jest wykorzystywana w pracy zaprzęgowej. Kończyny prawidłowo skątowane, z szerokimi nadpęciami i suchymi stawami. Kopyta proporcjonalnie duże i nieco miękkich kopytach.
Chody:
+ stęp: Klacz stępuje często z wysoko noszoną głową i wydatną, długą akcją nóg. Chód ten nie wymaga od niej angażowania zadu. Klacz idzie do przodu lekko.
+ kłus: Wydawałoby się, że u tak ciężkiego konia kłus będzie flejtowaty, mało dokładny i po prostu brzydki. Nic bardziej mylnego! Kłus klaczy jest pełen energii, elegancji i szyku. Mimo ciężkich ram ciała, klacz kłusuje z niezwykłą lekkością i gracją. Kłus jest bardzo wydajny, energiczny i posuwisty i z ładną akcją nóg.
+ galop: Zdawać by się mogło, że taki grubas nie poradzi sobie w sportowym, ładnym galopie. I tu znów pomyłka. Abra jak typowy ślązak ma wydajny i przede wszystkim posuwisty galop. Kryje dużo terenu, mocno angażuje i zad i mięśnie kręgosłupa. Galop jest mocny i mocno rwie do przodu. Klacz potrafi nieźle popędzić gdy zajdzie taka potrzeba a mimo tego pędu galopować będzie rytmicznie.
Reakcja na pomoce: Nie ma większych trudności w porozumiewaniu się z klaczą z użyciem pomocy. Na łydkę przyspiesza, choć czasem w zakrętach trzeba jej mocniej docisnąć wewnętrzną, gdyż zdarza jej się "nie czuć" w boku. Jako łydka działa popędzająco, tak mięśnie pleców i dosiad działają na nią poprawnie skupiająco. Z batem nie miała przykrych sytuacji a więc nie ucieka, nie płoszy się ani nie boi bata, zarówno ujeżdżeniowego jak i powożeniowego. Na słuszne upomnienie batem klacz się poprawia, bardziej angażuje i skupia. Jedynie na niesłuszne uderzenie czy "śwignięcie" w powietrzu bacikiem - sprzeda nam strzeleniem z zadu.
Zachowanie na padoku: Klacz jest energiczna i żywotna, co skutkuje wariacjami na padoku. Głównie są to galopady z mocną akcją nóg i zadu, pokazowe kłusowanie czy też strzelanie i zadem i przodem w powietrze. Natrętną Redeem potrafi postraszyć zębami a nawet ładnie pogonić, choć głównie stara się zakończyć swoje interwencję na postraszeniu kopnięciem czy też niegroźnym dziabnięciem Młodej. Jednak obie mimo odmiennych charakterów bardzo się lubią i wielokrotnie razem galopują i panoszą się lub też w spokoju odpoczywają mieląc trawę lub leżąc.
Zachowanie na treningu: Klacz jest przyjaźnie nastawiona do pracy i chętnie współpracuje zarówno z człowiekiem jak i z innymi końmi. Nie ma z nią problemów. Może jeździć na małym obszarze wraz z dużą ilością innych koni i jeźdźców. Nie sprawi jej to żadnych kłopotów ani utrudnień. Dab jest otwarta na współpracę i zgodnie wykonuje wszelkie polecenia i nowe ćwiczenia, jeśli tylko je rozumie. Chętnie pokonuje wszelkie trudności i z odwagą wjeżdża nawet w trudne przeszkody.
Zachowanie w terenie: W terenie Dab jest pobudzona i idzie mocno i odważnie do przodu. Ale nie oznacza to, że ponosi. Co to, to nie. Idzie odważnie i po prostu "robi swoje". Nagłe, nieprzewidziane sytuacje nie oddziałują jakoś płosząco na klacz a jedynie zaciekawieniem. Rozpraszanie zdaje się po prostu zlewać.
Zachowanie na zawodach: Abracadabra na zawodach pokazuje się z jak najlepszej strony, robi swoje i nie patrzy na innych. Klacz skupia się na zadaniu i na jeźdźcu bądź powożącym i pilnie słucha i oczekuje na pomoce i polecenia. Jest ciekawska i odważna, więc nowe próby czy przeszkody nie robią na niej specjalnego wrażenia. Kobyłka jest dokładna a przy tym szybka, jeśli pokazuje moc to już na całego. Jednym z jej udziwnień jest to, że bardzo lubi głośny doping publiczności. Jeśli publiczność kwiczy, krzyczy i klaszcze - klacz jeszcze mocniej się stara i jeszcze bardziej angażuje.
Zachowanie w przyczepie: O ile do pustej przyczepy klacz wchodzi bez zarzutu, o tyle zaczyna kombinować jeśli ma wejść do przyczepy ze stojącym już tam jakimś koniem. Głównie jest to niegroźne zadzieranie nosa i uparte i uporczywe stawanie w miejcu. Często też jakieś wchodzenie bokiem, kręcenie się zadem itp. Przy użyciu perswazji i przy odrobinie czasu, klacz ulega i w końcu wchodzi do przyczepy, gdzie czeka na nią kompan podróży.
Zachowanie w nowych miejscach: Nowe miejsca nie sprawiają klaczy problemów, jest raczej obyta z różnymi sytuacjami i miejscami, więc kolejne nowe nie są wyzwaniem. Klacz powścibia nos w kilka rzeczy, pochodzi ciekawa nowego i szybko się przyzwyczai.
Potomstwo: -
+ klacze:
+ ogiery:
+ wałachy:
Zdrowie potomstwa:

Dokumenty:
+ paszport
+ [link widoczny dla zalogowanych]
+ karta zdrowia
+ karta weterynaryjna [link widoczny dla zalogowanych], [link widoczny dla zalogowanych]; [link widoczny dla zalogowanych]
+ karta kowala [link widoczny dla zalogowanych]; [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Bałtycka Zatoka Strona Główna -> Wiecznie Zielone Pastwiska Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Theme xand created by spleen & Emule.
Regulamin